Subsidie Hergebruik Leegstaande Panden (HELP)

De subsidieregeling Hergebruik Leegstaande Panden voor Wonen is bedoeld om leegstaande panden in bebouwd gebied een nieuwe bestemming als woonruimte te geven. Het kan hierbij gaan om panden die het straatbeeld bepalen en door hergebruik behouden kunnen blijven, maar ook om panden die het straatbeeld juist verstoren door achterstallig onderhoud of verpaupering. Bij deze laatste categorie kan ook sloop een mogelijkheid zijn.

Wanneer kan er subsidie worden aangevraagd?

Niet bekend

In 2027 volgt een nieuwe .

Wie kan subsidie aanvragen?

De is bedoeld voor eigenaren van een leegstaand pand. Dit kunnen gemeenten, bedrijven, stichtingen of particulieren zijn.

Hoeveel subsidie kan worden aangevraagd?

Onbekend

Waarvoor is subsidie mogelijk?

De   kan worden aangevraagd voor de kosten van herbestemming en transformatie van leegstaande panden naar wonen of voor sloop van beeld verstorende verpauperde panden en herbestemming van de locatie naar wonen.

Hoe kan subsidie aangevraagd worden?

U dient uw subsidieaanvraag volledig digitaal in. Hiervoor is inloggen met DigiD of eHerkenning met betrouwbaarheidsniveau 3 (eH3) vereist. 

Heeft uw stichting, bedrijf of organisatie nog niet eerder met eHerkenning gewerkt? Hier leest u meer over het aanvragen van eHerkenning: eHerkenning aanvragen.

Let op dat alleen aanvragen die op de sluitingsdatum volledig zijn, in behandeling genomen worden. De verplichte documenten voor de worden genoemd in de regeling.
 

Welke subsidievoorwaarden gelden er?

De provincie beoordeelt de projecten aan de hand van vijf criteria nl.: kwaliteitsverbetering, impact, transformatie, betaalbaarheid, en cultuurhistorie.

Elk project krijgt punten voor deze criteria. De projecten met de hoogste scores maken de meeste kans op uit de regeling Hergebruik Leegstaande Panden.

Voor meer informatie over de regeling, het fonds en de criteria verwijzen we naar de regeling Algemeen subsidiebesluit Zeeland 2023, hoofdstuk 22.

Het openstellingsbesluit van de regeling is te vinden op overheid.nl. 

Waarom deze subsidieregeling?

De subsidieregeling Hergebruik Leegstaande Panden (HELP) is bedoeld om leegstaande panden een nieuwe bestemming als woning te geven. De leegstaande panden verbeteren hiermee en de leefomgeving wordt aantrekkelijker. Hiermee wordt ook ingespeeld op het tekort aan woningen.

Leegstaande panden worden gebruikt voor woningen die passen bij de behoefte en op de juiste plek staan. Betaalbaarheid en is hierbij een belangrijke voorwaarde.

Heeft u nog vragen over deze subsidieregeling?

Neem dan contact op met:

Anja Deij
am.deij@zeeland.nl
+31 6 34 05 73 97
 

Ondermijning

Wanneer u aanvraagt kan de Provincie Zeeland de Wet bevordering integriteitsbeoordelingen (Bibob) gebruiken. Deze wet is ervoor om te voorkomen dat de Provincie criminele activiteit(en) steunt door subsidie te verlenen. Hier leest u meer over op de pagina Ondermijning.
 

Is het Bibob-onderzoek op u van toepassing? Dan ontvangt u een brief waarin we uitleggen hoe het Bibob-onderzoek werkt. Het onderzoek bestaat uit een uitgebreide vragenlijst die u moet invullen.

Voor vragen over Bibob-onderzoeken kunt u terecht bij team Bibob van de Provincie Zeeland bereikbaar via bibob@zeeland.nl.